Kuidas teadlikult tegutseda ja muutusi ellu viia?

Kas ja kuidas sa peaksid tegutsema pärast seda, kui oled jõudnud teadmiseni, mis muutust sa enda enda ellu soovid? Kas lihtsalt teadvustamisest, mida sa enda ellu tegelikult soovid, piisab?

Tihti räägitakse loomisest ja teadlikult soovimisest, kuid selle juures unustatakse rõhutada tegutsemist. Selleks, et päriselt asjad liikuma hakkaks sinu unistuste elu suunas, tuleb astuda ka reaalseid samme. Vahel võivad need tunduda ebamugavad ja nõuavad suurt iseenda ületamist. Edasiliikumise juures tuleb endal silme ees hoida visioon, kuhu oled teel ja miks sa seda soovid.

Selleks, et jõuda päriselt enda unistuste eluni, pead tegutsema ja liikuma samm-sammult unistuste suunas.

Tegutsemine näitab, et sul on tõsine kavatsus enda ellu muutust tuua. Tegutsemine annab tohutu energiahulga selleks, et muutused hakkasid toimuma ja su ellu saaks manifesteeruda unistused, mida soovid. Tee endale selgeks, mida konkreetselt soovid enda ellu luua ja seejärel tee selle jaoks midagi päriselt ära!

Pärast seda, kui oled selgeks saanud, mida sa soovid, siis mida peaks tegema, et päriselt tegutsema asuda? 

Ükskõik, kui teadlikult sa enda elu lood või seda elad, siis ei ole olemas kiirteed eesmärkide poole. Sa kas tegutsed selle suunas või ei tegutse. Kuid vahel on tegutsemine siiski millegipärast raske. Sa oled valmis tegema muutusi, mis liigutavad sind sinu soovi suunas, kuid miski nagu hoiaks sind tagasi. Kui minu coachingusse tulevad kliendid, siis nad eeldavad, et coachina lähtun vaid nende eesmärkidest ja visioonidest. Kuid eesmärgid ja visioonid on vaid üks väike osa muudatuse vajalikkusest. Jah, see on oluline esimene samm, teada kuhu sa teel oled, kuid nüüd lihtsalt tegevusplaanist tihti ei piisa. Coachina ma ei alusta suurte tegevusplaanide tegemisega vaid hetkeolukorrast, kus inimene täna on ja mis muutust ta vajab enda sees, et päriselt eesmärkideni jõuda.

Kui oled mingis teemas kinni, siis alusta iseendalt küsimuste küsimisega:

Kus sa oled hetkel ja mis on see, mis sind täna tagasi hoiab?
Mis on see väike muutus, mida sa saad ära teha, et liikuda enda eesmärkide suunas?
Mis hirmu sa enda teele oled ette pannud?

Vahel piisab vaid hirmu teadvustamisest, et sellest lihtsalt läbi minna. Üks hea meetod on 5 sekundi reegel. Sa loed 5-4-3-2-1 ja lihtsalt teed ära asja, mis sind on hirmutanud. Haarad telefoni ja teed selle tähtsa kõne, vajutad “live” ja teed enda esimese webinari lihtsalt ära.

Eesmärk ei pea olema suur ja üüratu – vahel on eesmärk lihtsalt muutuse elluviimine.

Vahel soovime lihtsalt liikuda teadlikult enda erialal paremuse poole. Ka sellisel juhul on oluline teada, kus sa hetkel oled ja kuhu sa oled teel ning tuleb reaalselt tegutseda selleks, et muutused saaksid juhtuda.

Kui on midagi, mida sa tõesti tahad, siis ei ole ükski sein takistuseks ega ükski hirm ületamatu. Ära jää enda muutust ja eesmärki diivanile istudes ootama. Kui tahad tulemusi näha, siis tõuse püsti ja tegutse 

Ma tunnistan, et on aegu, mil eesmärk tundub nii suur, et on raske otsustada, kust alustada … ja kõike tundub nii palju, et tahad lihtsalt diivanil istuda, sest see on lihtsam, kui püüda välja mõelda, mida teha. Aga kui nii juhtub, siis parim, mida sa teha saad, on leida lihtsalt see üks tegevus, mille sa oled valmis kohe ära tegema ja tee see ära. Juba väikesed sammud annavad julgust ja energiat liikuda teadlikumalt enda soovide suunas.

Kui oled hakanud millegi suunas liikuma, muutub see paremini juhitavaks ja on lihtsam aru saada, mis on see järgmine samm, mida tuleb ette võtta.

Mida sina saad täna ära teha enda muutuse jaoks?

LOE LISAKS KA:

Kuidas eesmärkidele kindlaks jääda?

Kuidas coachid töötavad sisemiste piirangutega?