Igapäevased afirmatsioonid aitavad kaasa positiivsele muutusele!

Afirmatsioonid ehk kinnitused iseendale on lihtsad, positiivsed laused, mis toetavad enda sisekõne muutmist. Selles artiklis näitame, kuidas afirmatsioonide igapäevaselt kasutamine sind aidata saab.  Sageli oma ettevõtjatest klientidega kohtudes räägime sellest, kuidas nad oma tegevusega alustasid. Nad räägivad mulle, et kuigi mõte ja soov oma firma luua on neil olnud juba aastaid, ei suutnud nad sellega algust teha. Ja miks? Sest nende soovide kõrval kummitasid mõtted nagu “Ma ei saa seda teha, ma ei oska veel piisavalt.”, “Ma ei saa, mul on ju lapsed, kes vajavad hoolt ja tähelepanu.” või “Nii paljud juba pakuvad sarnast asja, ma ei ole neist parem.” Nüüd aga istuvad nad minuga ja räägivad oma tegutsevast ettevõttest. Mis muutus? Tahtejõu kasutamine oma muutuste elluviimiseks ja edu võimendamiseks ei ole alati piisav. Me võime ju väga tahta teha muutusi paremuse suunas, aga tegutsemise ajal on paljude meie peas me oma mahe hääl ütlemas sarnaseid asju, mida minu klientidelegi: “See on nii hirmus. Ma ei suuda seda teha. Maailmas on nii palju teisi, kes oskavad seda minust paremini ja mul ei tasu üritadagi”. Tuleb tuttav ette? Selleks, et muutused toimuda saaksid, tuleb kõigepealt lahti lasta nendest negatiivsetest mõtetest ja lugudest ning hakata uskuma iseenda võimekusse. Me kõik oleme palju osavamad ja julgemad, kui me seda enamuse ajast iseendale räägime.
Afirmatsioonid aitavad muuta negatiivseid uskumusi ning toetavad muutusi, mis aitavad sul uskuda, et kõik on võimalik. Nende kasutamine aitab asendada uskumuse “Ma ei suuda” uskumusega “Ma suudan!” nii, et sa päriselt ka usud, et sa oled suuteline enda eesmärgid saavutama. Lisaks aitavad afirmatsioonid hoida fookust sellel, mis on oluline.

Lood, mida endale räägime

Iseendale väikeste lihtsate lausete kordamine võib algul tunduda naljakas, kuid positiivsete lausete ütlemisel on sügav mõju teadlikule ja teadvustamata mõistusele. Mina olen enda jaoks selle ära seletanud läbi neuronite ühenduse. Meie peas on väga palju erinevaid neuronite vahelisi ühendusi, mis esindavad meie mõistuses meie teadmisi. Üks neuroniühendus on üks lugu, mida olen harjunud endale rääkima. Näiteks ma ise pidasin aastaid tagasi tantsukooli ja endast kui ettevõtjast rääkides sidusin end alati just oma kooli ja selle eduga. Ühel hetkel mõistsin, et räägin enda lugu endiselt tantsukooli kaudu, kuigi pole sellega enam ammu seotud ja fookus on hoopis mujal. See oli lihtsalt nii automaatne, et endiselt seda lugu kasutasin. Sageli on lood, mille kaudu end identifitseerime meie jaoks kahjulikud ja nii võib näiteks uue võimaluse või pakkumise tekkimisel käivituda automaatselt juba aegunud lugu sellest, kuidas me ei saa hakkama. Need on negatiivsed afirmatsioonid, mida endale kordame. Selleks, et sisekõne muutuks ja me räägiks endale lugusid, mis meid meie teekonnal toetavad, on vaja luua uusi neuroniühendusi. Uued ühendused tekivad siis, kui me õpime midagi uut ja kordame seda endale nii kaua, kuni tekib uus ja tugev ühendus. Selleks, et me saaks aru, et me suudame ja oleme võimelised enamaks, peame enda vanad teadmised asendama uutega. Muide, ei tohi unustada, et vanad lood ei kao tegelikult kuskile. Vastupidi, need võivad ühel hetkel täiesti ootamatult alateadvusest välja tulla. Me ei saa neid kustutada, aga saame hoolitseda selle eest, et meid soosivad ühendused oleks tugevamad ja seega tõenäolisemalt meie tähelepanu alla satuks.

Kuidas afirmatsioonide abil muutusi ellu viia?

Selleks, et muutusi saaks ellu viia, peame kasutama sisekõne, mis oleks meid toetav. Seejuures on oluline, et laused oleks üles ehitatud nii, et see kõik oleks justkui juba olemas ning oleks hea, kui need oleks sinu enda loodud. Hea viis enda jaoks oluliste afirmatsioonide loomiseks on kuulata, mis on need negatiivsed afirmatsioonid, mida praegu endale ütleme ja muuta need positiivseks. Näiteks: “Ma ei suuda!” → “Ma suudan!”, “Mul ei ole kunagi iseenda jaoks aega!” → “Mul on alati enda jaoks aega!” Samuti võib mõelda, mis on see, mida sa praegusel hetkel kõige rohkem vajad. Näiteks: “Ma olen rahulik. Ma olen julge! Ma leian igas olukorras parima lahenduse. Ma leian igas hetkes toetavad lahendused endale ja perele. Ma märkan positiivseid hetki ja naudin aega perega.” Taolised korduvad kinnitused aitavad alateadvuse ümber programmeerida ja õige pea märkame muutusi oma suhtumises ja tegudes.
Afirmatsioonid on kui võti muutustele iseendas, et saavutada enda unistuste elu! Afirmatsioonide lausumine iseendale toetab kõiki, kes soovivad end kaose olukorras tasakaalus hoida ja positiivsele tähelepanu pöörata.
Me saame muuta vaid iseenda mõtteid ja olemist ja meie muutumine aitab ja toetab teisi. Meie ise saame valida muutuse hoides tähelepanu enda mõtetel ja võttes aega selleks, et luua endale toetavad afirmatsioonid. Oluline on meeles hoida, et muutused võtavad aega.

Kui tunned, et see teema kõnetab sind ja soovid sellega edasi tegeleda, siit saad endale tellida allalaadimiseks töölehe, mis aitab sul hakata märkama enda sisekõnet ja teha mõttemustrites muudatused.