Mis on coaching?

Coach ehk koots on inimene, kes aitab sul eneses selgusele jõuda ja oma eesmärkide poole liikuda. Ükskõik, millised väljakutseid elu su teele ka ei viska, alati on olemas viisid, kuidas hakkama saada ja edasi minna! 

Coachiga töötamine on võimas vahend soovitud muutuste tegemiseks samal ajal seda kõike nautides. Coachingus ei ole ükski teema liiga suur ega ka väike. Kui teema on sulle oluline, siis just selle kallal me töötamegi. Coachingu sessioonid on täielikult konfidentsiaalsed. Ilma sinu nõusolekuta ei jaga coach kunagi seda, mis sessioonidel toimub.

Coach pakub sulle tingimusteta toetust ja tähelepanu aidates sul vastused iseenda seest üles leida.

Millist väärtust pakub coaching?

coach aitab luua visioone
 • Fookuse leidmine.
  Coaching aitab sul iseennast kuulata ja aru saada oma sisemistest soovidest. Coach juhib sind küsimuste kaudu selleni, mis sulle päriselt oluline on. Nii suureneb selgus ja paraneb enesekindlus.
 • Isikliku- või tööelu paremaks muutmine.
  Sul võib olla mingi kindel eesmärk, ükskõik, kas isiklik või tööalane. Üheskoos coachiga lood tugeva visiooni sellest, kuhu soovid jõuda. Samuti paned paika strateegia, kuidas oma eesmärki saavutada.
 • Tegevusplaani koostamine.
  Iga coachingu sessioon lõpetatakse tegevusplaaniga. See võtab kokku kõik, mille üle arutleti ning määrab ära järgmised konkreetsed sammud.

Mida tähendab lahenduskeskne coaching?

 • See aitab sul liikuda soovitud eesmärkide ja tulemuste suunas. Siin ei süveneta minevikukogemustesse ega tegeleta rahulolematuse põhjuste läbitöötamisega.
 • Töö on sihitud küll tulevikku ja edule, kuid selle käigus märkad ka seda, kus sa täna oled ning mida oled juba praeguseks saavutanud.
 • Lahenduskeskne coaching usaldab inimest ning kasutab su enda sisemisi ressursse ja oskusi. Sinu soove ja tulevikuvisioone austatakse ning coach sulle otsest nõu ei anna.
 • Muutusi luuakse kindlate ja inspireerivate tegevuste kaudu ning see omakorda muudab sinu käitumist, ellusuhtumist ja harjumusi.

Coaching sobib sulle, kui:

●    soovid muutust

●    tahad seada kindlamaid eesmärke

●    seisad silmitsi väljakutsega ega tea, mida teha

●    otsid lahendust

●    soovid aru saada, mida sa päriselt teha tahad

●    tahad teadlikult ja kindlalt oma eesmärkide suunas liikuda

●    soovid luua tugevat visiooni, kuhu teel oled

Coaching ei sobi sulle, kui:

●    sa ei taha ausalt enda sisse vaadata

●    sa pole valmis võtma vastutust oma elu ees ja ootad
      muutumist teistelt

●    sa ootad, et keegi teine ütleks sulle, mida sa pead tegema

 

Milline on coachingu protsess?

 • Esimesel kohtumisel paneme paika sinu pikaajalise eesmärgi.
 • Järgmistel kohtumistel tegeleme just nende väljakutsetega, mis aitavad sul oma eesmärgid saavutada.
 • Igal kohtumisel vaatame selle hetke kõige aktuaalsemat küsimust ning leiame üheskoos teema, mis aitab kõige rohkem edasi liikuda.
 • Kohtumiste vahepeal viid ellu sammud, mida oled otsustanud.
mis on coaching?

Kas oled valmis muutuseks?