Viis sammu, mis aitavad tuua rahu!

Praegustel aegadel on paljud inimesed murelikud ning on keeruline hoida positiivset meelt. Coach Chanet Siret Simonen sõnab, et kui meie ise oleme rohkem tasakaalus ja rahus, saame olla nendele parem tugi, kes seda rohkem vajavad. Sina saad hetkel võtta vastutuse kõigepealt iseenda eest ja siis toetada teisi.

Ta jagab viite teaduslikult tõestatud sammu, mis aitavad ellu tuua rahu ja rõõmu. Chanet soovitab need võtta oma igapäevapraktikasse, et hoida rahulikkust ja teha õigeid otsuseid. Kui toetad end teadlikult, siis leiad kergemini lahendusi enda väljakutsetele. Keerulisem kui kunagi varem on hoida positiivset meelt, kuid saame seda toetada teadlikult valides.

Mõtle kolmele asjale, mille üle oled tänulik oma töö- ja eraelus
Chanet selgitab, et kui meie tähelepanu on pööratud tänulikkusele, toetame iseenda heaolu. Saame teadlikult häälestada iseend parema nägemuse poole. Olenemata sellest, et maailmas on kaos, on väga palju, mille eest tänulik olla. Tänulikkus aitab tulla südamesse ja aitab olla ühenduses iseendaga, mis omakorda toetab sul teha paremaid igapäevavalikuid ja -otsuseid. Tee seda praktikat 14 päeva järjest ja püüa olla iga päev uute asjade eest tänulik.

”Tänu hetkeolukorrale oskan mina olla veelgi sügavamalt tänulik asjade eest, mis tundusid varem elementaarne elu osa. Kõige suuremad tervenemise protsessid toimuvad tänulikkuses olemises. Luba endalgi tunda tänulikkust,” soovitab Chanet.

Mõtle, mida viimase ööpäeva jooksul positiivset on juhtunud
Keskendumine positiivsusele aitab tõsta enda energiat ja toetab toimetulekut väljakutsuvas olukorras. Kui oled positiivne, siis su organism toodab dopamiini. See ainult ei muuda sind õnnelikumaks, vaid lülitab sisse ka kõik sinu aju õppekeskused, võimaldades sul maailmaga erineval viisil kohaneda.

Mediteeri
Meditatsioon aitab hoida fookust olulistel asjadel ja rahustab meie emotsioone ning toetab meie olemist rahu seisundis. Meditatsioon aitab sul olla siin ja praegu. Hetkes olemine aitab taaskord luua sul ühenduse iseenda minaga, mis toetab sinu üldist heaolu.

Liigu igapäevaselt. Liikudes keha rikastub hapnikuga, mis omakorda aitab meil näha uusi lahendusi. Trenni tehes ning oma keha liigutades toodab keha dopamiini, mis aitab tõsta heaolu tunnet ja energiat. Käi kasvõi igapäevaselt korra pikemal jalutuskäigul ning naudi loodust.

Tee heategusid
Heategu täidab meie inimeseks olemise kõige kõrgemat baasvajadust. Kui teed heategu, siis maailm hakkab ka sulle vastu peegeldama head. Tehes head, toodab aju hormooni nimega oksütotsiini, mida tuntakse õnnehormoonina.

Coach Chanet Siret Simonen soovitab hoolitseda iseenda eest ja võtta vastutus enda mina-heaolu eest, et seeläbi toetada ka teisi.

Artikkel on ilmunud Delfi Naisteka internetileheküljel