Mis on retriit?

Retriit on eesti keelde mugandatud inglise keelsest sõnast retreat. Tõlkes tähendab retreat – taganema, taanduma, eemalduma. Visiooni retriit on Chanet Coachingu välja töötatud ja mitmeid kordi katsetatud meetod, millest kohe-kohe pikemalt. Esmalt pisut retriitide olemusest ja loost.

Retriit ajaloost

Esimest korda võeti sõna retreat kasutusele 14. sajandil kirjeldamaks sõjaliste harjutuste lõppemist või pealetungidelt taganemist. Samuti on retreat’i seotud läbi aegade ka usuliste toimingutega, kus inimene eemaldub oma igapäeva tegevustest, et luua ühendus jumalaga.

Praegusel ajal ei ole retriit kui selline seotud ilmtingimata usulise või militaarse toiminguga. Retriidid on kogunud populaarsust nii Eestis, kui üle maailma. Retriidid hõlmavad erinevaid tegevusi, mille käigus osaleja saab peegeldada oma elu nii nagu see retriidi toimumise hetkel on, kuidas rahuneda ja mõista, millised enesearengu meetodid on tema jaoks sobilikud. Retriitide teemad tulenevad retriidi läbiviimise eesmärkidest. Levinuimad retriidi sihid on hingeline, usuline, isikliku kasvu ja arenguga seotud, meeskondade tugevdamine või pelgalt võimaluse pakkumine, et igapäeva elust puhkust võtta. Retriidid on ajaliselt kuitahes pikad ja loomult täpselt sellised, nagu retriidi läbiviia neid teostada tahab.

Elu on lahinguväli

Sellist mõttetera kasutatakse lauludes, luuletustes, kõnedes ja on üpris levinud. Mina tajun seda väljendit nii otseselt kui ülekantud tähenduses. Inimestena me võitleme, et elu saaks planeedil jätkuda.
Üksikisikuna võitled, et ellu jääda teiste inimeste seas, keda on ametlikult juba üle kaheksa miljardi.

Võitled selleks, et:

Silma paista

 • Saavutada ihaldatud edu
 • Olla see inimene, kes vaimusilmas alati soovinud oled
 • Luua elu, millest unistanud oled
 • Hoida oma lähedasi
 • Saavutada edu karjääris
 • Omada uhket autot või maja
 • Olla hea ema, naine, sõbranna
 • Sinu hääl oleks kuuldav
 • Sind märgataks jne.

Üks lõputu ring. 

Sõna ‘lahinguväli’ ei ole positiivne. See tekitab ärevust ja hirmu, paneb sinu stressihormoonide tootluse tööle ja sind võitlusvalmidusse. Organism aga väsib igapäevaste murede ja hirmude, tööalaste või isiklike probleemide käes. Mingil hetkel avastad, et sa oled viimseni kurnatud. Ilma puhkust võtmata tekib läbipõlemise oht.
Läbipõlemine on praegusel ajal samuti väga päevakajaline. Kui jutustad oma sõprade, tuttavate, lähedastega või kuulad mõnda podcasti, jõuab kaheksal korral kümnest kõneleja läbipõlemise teemani. Tihti kuuled, kuidas keegi pinge all kokku varises.

Minul on seda alati väga kurb kuulata, sest ma tean, millised on need hetked, kui tuleb aeg maha võtta. Selleks, et kosutada oma keha ja meelt.

Minu lahendus sulle

Ma olen coachi, koolitaja ja andragoogika spetsialistina näinud ja kuulnud lugematu arv lugusid ja olukordi, kuidas inimesed rasketel hetkel ‘ellu jäävad’ ja nendest võitjatena välja tulevad. Mul on olnud privileeg aidata neid nende teekonnal. Ma tean meetodeid ja lähenemisviise, kuidas tulla toime erinevate situatsioonidega ja aidata leida vastused iseenda seest. Kuid alati ei sobi kõigile üks ühele coachingu sessioonid või üksinda pusimine.

Retriit on sulle, kui:

 • Sa teda mida sa oma ellu lood või luua tahad
 • Sa ei julge elada oma unistuste elu (muudkui unistad, aga ühtegi sammu realiseerimise suunas ei tee)
 • Sa kardad vastutust, mis kaasneb, kui sa elad iseendale (see ei tähenda, et sa oma lähedased unarusse jätaks – vastupidi)
 • Oled mitmeid kordi proovinud teha esimest sammu oma soovide suunas, kuid alati jäävad need vaid õhulossideks (kuigi ei peaks)
 • Takistused saavad sinust lahinguväljal alati võitu
  Sa ei ole kunagi alustatut lõpuni viinud
 • Sa otsid, mida sa päriselt soovid

Retriidil saavad kokku sarnased inimesed. Igal retriidil, mille loon, on oma sihtrühm ja vastavalt sellele lahendatakse retriidil ainult olulisi teemasid. Retriidil aitan ma sul leida usalduse ja usu iseendasse. Ma aitan sul näha, et vastused, mida oled otsinud, on sinu sees olemas. Ma aitan sul luua oma visioon, et sa jõuaksid oma elus sinna, kuhu sa jõuda soovid. Retriitidel on alati piiratud arv kohti, neid on pigem vähe, et säilitada usaldusväärne keskkond iga osaleja jaoks. Privaatne koosolemine ja loomine teiste, samasuguste soovide ja unelmatega inimestega, aitab avardada meelt ja näha olukordi uue pilgu läbi. Kõigeks selleks olen hoolikalt koostanud ülesanded, mida retriidi käigus täita saad, kuid samuti jääb sul aega lihtsalt olemiseks ja mõtisklusteks. Retriidi käigus saad sa tõeliselt vaadata otsa iseendale ja kuulata oma südant. Sa saad stressivabalt omandada viisid, kuidas võtta vastutus iseenda ja oma elu eest, et käia seda rada, mis on sinu rada käia. 

Retriitidest annan teada oma sotsiaalmeedia kanalites Facebook ja Instagram ja esimesena kuulevad inimesed kogukonnas ehk uudikirja kaudu. Kui sina tunned, et vajad taaskäivitust, aga ei tea kuidas või kuhu pöörduda, millisele retriidie minna või keda oma retriidi läbiviijaks valida, kirjuta mulle ja ma saan sind toetada.

Koos loomiseni retriidil!
Chanet Siret