See on samm edasi…

[et_pb_section transparent_background=”off” allow_player_pause=”off” inner_shadow=”off” parallax=”off” parallax_method=”on” padding_mobile=”off” make_fullwidth=”off” use_custom_width=”off” width_unit=”off” custom_width_px=”1080px” custom_width_percent=”80%” make_equal=”off” use_custom_gutter=”off” fullwidth=”off” specialty=”off” admin_label=”section” disabled=”off”][et_pb_row make_fullwidth=”off” use_custom_width=”off” width_unit=”off” custom_width_px=”1080px” custom_width_percent=”80%” use_custom_gutter=”off” gutter_width=”3″ padding_mobile=”off” allow_player_pause=”off” parallax=”off” parallax_method=”on” make_equal=”off” column_padding_mobile=”on” parallax_1=”off” parallax_method_1=”on” parallax_2=”off” parallax_method_2=”on” parallax_3=”off” parallax_method_3=”on” parallax_4=”off” parallax_method_4=”on” admin_label=”row” disabled=”off”][et_pb_column type=”4_4″ disabled=”off” parallax=”off” parallax_method=”on” column_padding_mobile=”on”][et_pb_text background_layout=”light” text_orientation=”left” admin_label=”Text” use_border_color=”off” border_style=”solid” disabled=”off” inline_fonts=”PT Serif”]

Sõidan taas rongiga ja naudin hetke, kus saan olla, kirjutada ja luua.

Olen viimasel ajal pidevalt teekonnal. Ei, teekonnal olen ma alati.

Pigem vahetan pidevalt asukohti ja liigun punktist A punkti B.

Olen küll tagasi Eestisse jõudnud, kuid mu kohver Ted on ikka pidevalt minu saatjaks. Tallinn- Rapla- Tallinn – Türi – Tallinn – Tartu – Rapla- Türi -Tallinn!

IMG_0628

Paljusid kindlasti huvitab, et miks ma olen tagasi Eestis ja mis ma nüüd siis edasi teen.

Enne Inglismaale minekut olin pannud paika eesmärgi olla Inglismaal 4 kuud. Selle aja sees soovisin minna praktikale, inglise keeles end täiendada ja õppida iseenda elust ja kogemustest, et luua enda elu teadlikumalt.

Jõudsin Inglismaale ja lahkusin Inglismaalt täpselt samal kuupäeval – 18 (planeerimata). Nende vahe oli täpselt 5 kuud. Ettevõte, kuhu soovisin praktikale minna, oli olemas minu teisel Londoni nädalal. Mul oli piisavalt aega olla iseendaga, teha trenni, õppida väärtustama puhkust, aega ja iseend. Perekond ja sõbrad on mul alati tähtsal kohal olnud, aga kuna ma ei osanud oma aega hinnata ja jooksin päris palju mõtlemata, siis kahjuks aeg, mil oleks saanud olla pere ja sõpradega, kulus asjade peale, mis ei olnud nii olulised. Kõik, mis olin endale Inglismaal olles eesmärgiks pannud, said põhimõtteliselt tehtud. Võib olla planeerisin eos juba liiga lühikese aja või liiga madalad eesmärgid, kuigi, olgem ausad, tihti käis ikka mõte peast läbi, et võiks ju Inglismaale elama jääda, töötada, õppida ja tegutseda seal. Mulle väga meeldis London ja Inglismaa, aga ma ei tundnud, et see on minu koduriik. Teine riik, mis jääb alati mu südamesse ja on alati teise variandina kaalukausil on Rootsi, kuid hetkel tunnen, et mul on veel Eestis palju ära teha.

Juhuste kokkulangemise tõttu oleksin olnud Inglismaal jaanuari nii tööta kui koduta. See andis mulle veelgi kindlama tõuke jääda enda algsete plaanide juurde.  Sellel hetkel oli kaalukausil veel mitu võimalust, mis algselt tundusid mulle head valikud. Täna saan ma öelda, et tunnen, et mu otsus oli õige! Vahel ei tasu enda otsustega kiirustada vaid lasta elul end juhtida ja ta toob ise Su ellu õiged asjad.

Usun, et elus juhtuvad kõik asjad põhjusega! Lisaks kõigele pani tordile kirsi – uus töökoht, mis mu ellu tuli. Algselt tundus pakkumine minu jaoks liiga lihtne, et selles pole ühtegi tegevust, mis paneks ekstra pingutama või millele ütled küll ” jah”, kuid hirmust mitte hakkama saada eelistaks vastuseks öelda „ei“. Kuid siis sain ma aru, et see töökoht on see, mis võtab kokku kõik need kogemused/teadmised/kogetu, mis minuni on tulnud läbi minu erinevate töökohtade ja tegevuste ja saan teha seda, mis on minu suurim missioon hinges – aidata teisi jagades enda kogemusi noortele ja panna neid läbi selle mõtlema, et mis nad saavad täna ära teha ära oma parema tuleviku jaoks. Loodan, et saan selle perioodi jooksul mõjutada noori positiivselt!

Ühe koolituse lõpus pidime ütlema, miks ma olen väärt koolituse tunnistust, jäid kõlama koolitaja sõnad: “Sa pole vist kunagi midagi teinud raha pärast ja on tunda, et Sa teed seda selleks, et soovid midagi tõeliselt ära teha.” Põhjus, miks see mind kõnetas, on see, et just nii see ongi! Täna töötan ametikohal, kus käin koolinoortele jagamas oma kogemusi ja teadmisi ja mis neid reaalselt tööturul ees ootab. See kõik on selleks, et Eestis tulevikus väheneks noorte arv, kes ei õpi ega tööta. Hetkel on neid kokku ligi 17 000, mis on väikse Eesti koha suur number. Kindlasti on inimesi, kes imestavad: „Aga sa oled ju ettevõtja ja saaksid ka kõike muud teha!“ Jah saaksin, aga hetkel suudan ma panna mõtlema parema tuleviku peale oma 2000 noort, kellega ma kokku puutun! Me jõuame elus kõike teha ja nagu ma varem ka kirjutasin, et ükski asi ei juhtu põhjuseta. Nii ka see töökoht.

See on samm edasi…

IMG_0903 IMG_0795 IMG_0618 IMG_0563 IMG_0541photo

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Add A Comment